بافندگی

کارخانه بافندگی سبلان پارچه مجهز به  85 ماشین بافت تار و پودی از شرکت پیکانول بوده که بدون شک از بهترین برندهای  ماشین آلات  بافندگی است. با توجه به عرض این ماشین های بافت ، تولیدات پارچه تار و پودی جین و پیراهن این کارخانه از مزیت های بسیار ویژه ای در بازار محصولات تار و پودی برخوردار می باشد .

این شرکت برای تحویل پارچه ای مطلوب به بازار  انواع عملیات تکمیل پارچه از قبیل تثبیت ابعاد ، آبرفت، مرسریزه ، آهار زنی و دیگر موارد مورد نیاز بر روی محصول تولیدی انجام می دهد .

کلیه عملیات های مربوط به آماده سازی نخ برای بافندگی شامل طراحی بافت پارچه های تار و پودی ، چله پیچی بخشی ، چله پیچی مستقیم در این کارخانه انجام یافته و امتیاز بسیار مهم دیگر تجهیز این کارخانه به ماشین آلات ایندیگو برای تولید پارچه جین ( تنها پنج شرکت تولیدی در کشور برخوردارند ) می باشد . لازم بذکر است تولید داخلی تنها جوابگوی 50% نیاز کشور بوده و در نتیجه محصول بافندگی شرکت سبلان پارچه در بازار به لحاظ مقبولیت رتبه اول را دارد .

این مجموعه توانایی تولید محصولات دیگری از جمله انواع پرده ، پارچه رو مبلی و رو فرشی ، پارچه روکش صندلی اتومبیل،تابلو فرش را نیز داراست .